Fundacja WENA

Nasza Fundacja została założona w 2004 roku przez grupkę rodziców, nauczycieli i fascynatów pedagogiki waldorfskiej. Celem jej powstania było utworzenie pierwszej w Krakowie Waldorfskiej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka. Do 2010 roku Fundacja funkcjonowała pod nazwą „SUB ALIS”. Następnie zmieniła nazwę na Fundacja WENA.

Od początku swojej działalności jest organizacją non-profit. Wszyscy jej członkowie swoją pracę wykonują społecznie. Ponadto Fundacja WENA posiada status organizacji pożytku publicznego. Każdego roku zbiera 1% podatku przekazywanego przez podatników i przeznacza je w całości na stypendia dla uczniów, których sytuacja finansowa nie pozwala na uiszczenie pełnego czesnego. Celem nadrzędnym naszej fundacji jest propagowanie pedagogiki waldorfskiej oraz współpraca z placówkami waldorfskimi w kraju i na świecie.

Organy fundacji:

Paulina Pielaszkiewicz - Pawłowska
Malwina Rogoda
Witold Roztocki

Fundacja WENA należy do Ogólnopolskiego Związku Szkół i Przedszkoli Waldorfskich
w Polsce. Link do strony Związku: http://www.zspwp.pl/