Klasa 6

Klasa 6 to próg okresu dojrzewania a także coraz większej świadomości siebie i innych. To dobry okres, by rozmawiać z nauczycielem o swoich mocnych i słabszych stronach.

W szóstej klasie duży nacisk kładziemy na dokładne opisywanie doświadczeń oraz opowiadanie historii w sposób barwny i ciekawy. Dramatyczna poezja heroiczna i wiele humoru są istotnymi elementami pracy nad mową.
Na lekcjach pojawiają się piosenki i poezja, a także improwizowane dialogi i scenki. Uczniowie czytają na głos swoje ulubione opowiadania, a następnie dyskutują o nich w gronie rówieśników.

Szósta klasa to nauka o minerałach i geologii. To także początek zajęć z ogrodnictwa i wprowadzenie dzieci w świat roślin w sposób bezpośredni i praktyczny. To wszystko w powiazaniu z cyklem geografii dotyczącego m.in. gór.