Rodzice o szkole

"Głęboko wierzę, że dzieci przychodzą na świat z naturalnym pragnieniem nauki. Mają do tego wrodzoną ciekawość.Wybrałam tę szkołę, bo wspiera ona ten naturalny impuls w dziecku.Pokazuje, że możemy poznawać świat z ciekawością i radością.Ludzie tworzący tę szkołę patrzą na dziecko holistycznie. Kadra wie, że do nauki powinno angażować się cały organizm, a nie tylko głowę. To miejsce uczy  szacunku do siebie, do innych ludzi i do ziemi.Wspiera w dziecku poczucie zaufania do samego siebie, poczucie sprawczości, samodzielności i odpowiedzialności.Wybrałam ją dlatego, że właśnie tego chcę dla mojej córeczki. Wiem, że z tym wszystkim poradzi sobie w życiu i będzie jej z sobą i innymi dobrze.Polecam z serca!"

Mama Majki z 2 klasy

„Wybrałam „Korczaka”, bo szkoła (nauczyciel waldorfski) widzi dziecko jako całość, jako CZŁOWIEKA z takim samym prawem do wyrażania swoich uczuć i emocji jak dorosły. Nie narzuca, a proponuje. Podąża za rytmem rozwojowym dziecka, słucha, co dziecko ma do powiedzenia jednocześnie wprowadzając młodego człowieka w świat wiedzy i nauki z wielkim zapałem.
I nie jest to reklama, po wielu latach mogę powiedzieć, że tak właśnie jest.”

Kasia, mama Ali z kl. V i Asi z kl. I gimnazjum

„Kiedyś mój syn coś mocno przeskrobał w szkole. Ja i moja żona zostaliśmy zaproszeni na rozmowę z panią wychowawczynią oraz panią ze świetlicy. To była pierwsza tego typu sytuacja, więc byłem trochę spięty. Kiedy się spotkaliśmy we czwórkę, pierwsze pytanie, które padło ze strony wychowawczyń brzmiało: „Co robimy źle, i co możemy robić inaczej, żeby ten cudowny chłopak odnalazł w sobie harmonię i spokój?” Jesteśmy w najlepszej szkole w Krakowie i moje dziecko jest tutaj szczęśliwe.”

Jarek, tata Franka

„Patrząc z perspektywy trzech lat, była to jedna z tych najlepszych decyzji jakie podjęliśmy dla naszego dziecka. Szkoła otworzyła Mikołaja na świat i na innych ludzi. Chodzi do niej z przyjemnością. Nauczyciele waldorfscy potrafią rozbudzić w naszych dzieciach ciekawość i żywe zainteresowanie tematem. Szkoła uczy życia w grupie, wspólnego rozwiązywania problemów i odpowiedzialności, co przecież stanowi podstawę dobrego - obywatelskiego społeczeństwa”.

Ania, mama Mikołaja