top of page

Olimpiada Szkół Waldorfskich 2022Dwunastego maja, nasi uczniowie z klasy piątej wybrali się do podpoznańskiej miejscowości Wiry, gdzie wziąć udział mieli w Olimpiadzie Szkół Waldorfskich. Wydarzenie to zostało rozplanowane na dwie kolejne doby, podczas to których uczniowie szkół waldorfskich z całej Polski mieli okazję przenieść się do czasów Starożytnej Grecji.


W sobotę wszyscy stanęli ze sobą do rywalizacji w ówczesnych dyscyplinach sportowych (m.in. zapasy, bieg, rzut dyskiem), reprezentując nie własną klasę, a przydzielone sobie, na wskutek losowania, Polis – Teby, Ateny, Spartę, Delfy, Korynt, lub Milet. Przeddzień igrzysk jednak, uczniowie wzięli udział w wieczorze teatralnym, gdzie każda ze szkół zaprezentowała przygotowaną przez siebie inscenizację jednego z mitów greckich. Gdy ostatni spektakl dobiegł końca, wszyscy zgromadzeni udali się na wspólną ucztę oraz tańce.Możliwość wspólnego spędzenia czasu z uczniami z różnych szkół była niesamowitym wydarzeniem. Wyrażamy ogromną nadzieję, że przyszłość przyniesie nam więcej takich okazji.

2 Comments


Unknown member
Aug 12, 2022

W związku z tym zapytuje szczęśliwego znalazcę mojego komentarza, z czystej ciekawości, gdzie odbyła się w tym roku olimpiada?

Like

Unknown member
Aug 12, 2022

O kurczę, da się zostawiać komentarze?

Like
bottom of page