top of page

Olimpiada Szkół Waldorfskich 2023

W dniach 2-4 czerwca 2023 roku nasza szkoła organizowała Waldorfskie Igrzyska Olimpijskie 2023. Już od piątku zjeżdżali do nas gromadnie goście z innych szkół waldorfskich. Z Warszawy, z Komorowa, z Bielska i z Poznania przyjechało razem około setki uczniów wraz nauczycielami i trenerami.
Przez te trzy dni szkoła od rana do późnych godzin nocnych tętniła życiem. Stworzyliśmy aż siedem polis, których obywatele konkurowali ze sobą w okrzykach, we flagach, a w niedzielę w najważniejszych dyscyplinach olimpijskich, czyli: biegach, zapasach, rzutach dyskiem i oszczepem, a nawet w wyścigach rydwanów!


Działo się! Sportowe emocje studziły, wnosząc cudowne ukojenie, sobotnie przedstawienia oparte na motywach mitów i historii greckich przygotowane przez wychowawców i klasy piąte (nasze - napisane przez naszą Mistrzynię słowa - Weronikę Madej); tańce i śpiewy greckie prowadzone przez specjalnego gościa - artystkę o nieziemskim głosie i urodzie - Sabinę Krauze oraz wspaniała uczta grecka – prezent od naszych niezastąpionych Rodziców klasy piątej.

Przedsięwzięcie ogromne, koszt wielki, ale radość i duma jeszcze większa! Kolejny raz udowodniliśmy, że razem można bardzo, bardzo dużo!
Comments


bottom of page