top of page

Ostatnie promienie słońca


Ostatnie promienie słońca…


W piękny październikowy piątek ( 20 X ) wraz z Panią Lidką i Panią Elą wybraliśmy się do Planetarium w Chorzowie, które jest ukryte w samym sercu Parku Śląskiego. Mieliśmy okazję uczestniczyć w niezwykle interesującym seansie astronomicznym a także odwiedziliśmy Obserwatorium Astronomiczne, gdzie pracownik planetarium bardzo interesująco opowiadał o zjawiskach obserwowanych przez teleskop …Niestety, z powodu niesprzyjającej pogody nie mogliśmy z tego urządzenia skorzystać.


Drugą ciekawą atrakcją był Park Linowy Silesia, który znajdował się w pobliżu obserwatorium. Trochę strachu i adrenaliny nigdy nie zaszkodzi, dlatego po krótkim szkoleniu każdy z nas miał okazję sprawdzić swoje możliwości wspinając się po linach i spoglądając na pozostałych z góry :-)


Zabawie sprzyjała piękna październikowa pogoda, dlatego nawet nie zauważyliśmy, kiedy wróciliśmy do Krakowa. A że to był początek weekendu, więc na drugi dzień można się było wyspać …

Comments


bottom of page