top of page

Piątaki w Beskidzie Śląskim

W dniach 19.10 – 21.10.2023, uczniowie klasy V, w ramach lekcji geografii, wzięli udział w wycieczce do Beskidu Śląskiego, celem dotarcia do źródeł Wisły.

Po zameldowaniu się w murach bielskiej szkoły waldorfskiej i pozostawieniu bagaży, uczniowie wyruszali do pobliskiego parku zwanego Cygańskim Lasem, skąd, po zjedzeniu drugiego śniadania i chwili relaksu na tamtejszym placu zabaw, wyruszyli do dzielnicy Wapienica, skąd pieszo wspinali się w kierunku tamtejszej zapory.Drugiego dnia, czekał na nich wyjazd do miejscowości Wisła, gdzie, prowadzeni przez przewodnika, ruszyli na szczyt Baraniej Góry, podążając szlakiem Wisełki Czarnej, gdzie mogli zobaczyć jak, znana w Krakowie jako ogromna rzeka, Wiła jest niewielka u swoich początków.

Podczas marszu, dzieci obserwowały otaczający je krajobraz, wysłuchując ogromu ciekawostek, prezentowanych przez przewodnika (dowiedzieli się m. in. dlaczego Głuszca można tak łatwo upolować!).

Niestety, szlak okazał się dla piątoklasistów dużym wyzwaniem i zabrakło sił, aby dotrzeć do samego szczytu.


Może któryś z uczniów w przyszłości powróci do Wisły, by ponownie spróbować zdobyć Baranią Górę?


Klasa V serdecznie dziękuje społeczności Waldorfskiej Szkoły Podstawowej w Bielsku-Białej za gościnę. Zapraszamy do nas!

Comments


bottom of page