top of page

Wizyta uczniów ze Słowenii

W dniach 15 – 19.04.2024 odwiedziła naszą szkołę młodzież z 8 i 9 klasy waldorfskiej szkoły Kurešček ze Słowenii. Od ponad roku w ramach lekcji języka niemieckiego wymieniali się listami z naszymi siódmoklasistami.Gdy w poniedziałek przybyli późnym popołudniem do naszej szkoły, czekała na nich prawdziwa uczta przygotowana przez Rodziców z 7 klasy, którzy później zabrali ich na nocleg do domów.


W wtorek na lekcji głównej polscy i słoweńscy uczniowie mieli okazję, by lepiej się poznać. Po południu zaś udali się wraz ze swoimi nauczycielami na wspólny spacer po Kazimierzu i zwiedzanie Muzeum Etnograficznego.

W środę Słoweńcy kontynuowali zwiedzanie Krakowa, a w czwartek odwiedzili kopalnię soli w Wieliczce. Ostatni dzień w naszej szkole umiliło im piękne przedstawienie, które z własnej inicjatywy wymyśliły dla nich dziewczynki z 1 klasy.

Dziękujemy za wizytę!

Comments


bottom of page