top of page

Zbiórka drewna

Szanowni Państwo,

jak Państwo dobrze wiedzą, w naszej szkole odbywają się zajęcia ze stolarstwa. Uczniowie konstruują, budują oraz rzeźbią w drewnie. Powstają nietuzinkowe prace artystyczne jak i przedmioty codziennego użytku. W tym roku pomyśleliśmy, że może oprócz kupowania nowych desek, moglibyśmy dać drugie życie przedmiotom bądź niepotrzebnym listewkom z Państwa domów. Dzieci nauczą się, że nie trzeba wyrzucać niektórych rzeczy, a wręcz można stworzyć z nich coś nowego.

Zbieramy:

-listewki z ram łóżek

-stare deski do krojenia

-drewniane blaty

-deski

-ramki drewniane

-niepotrzebne kantówki

-płyty OSB

-półki

-klocki drewniane

-zepsute zabawki drewniane

-drewniane kije od mioteł

Wszystko, co jest zrobione z drewna, najlepiej w naturalnym kolorze, ale jeżeli drewno jest pomalowane, to też je wykorzystamy. Duże, małe, wszelakie. Wkręty i gwoździe nie przeszkadzają, dzieciaki uwielbiają pracować śrubokrętem i młotkiem, więc sami się ich pozbędziemy.

Nie zbieramy:

-płyt meblowych

-laminowanych i oklejanych frontów

Materiały bardzo proszę zostawiać na stole należącym do stolarni - czyli na szkolnym podwórku na zewnątrz (na wprost boiska do koszykówki, za winklem) .

Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie,


Urszula Bojenko

Nauczycielka warsztatów i pracy w drewnie

Comments


bottom of page