top of page

100-lecie pedagogiki waldorfskiej


Już wkrótce pedagogika waldorfska będzie obchodzić swój jubileusz - stulecie istnienia. Pierwsza szkoła waldorfska powstała w Stuttgarcie w 1919 r. Od tego czasu pedagogika ta zdążyła zagościć na całym świecie: szkoły waldorfskie powstają w prestiżowych dzielnicach najbogatszych miast i na najbiedniejszych przedmieściach wielkich metropolii, na wszystkich kontynentach. I na wszystkich kontynentach trwają obecnie przygotowania do "urodzin". Konkursy, projekty, wydarzenia kulturalne, wystawy... Pomysłów jest bardzo wiele i bardzo różnorodnych - tak jak różnorodna i bogata jest dziś pedagogika waldorfska.To, co rodzi się przy okazji jubileuszu, to poczucie przynależności do szerokiego, silnego nurtu i poczucie wspólnoty z ludźmi z calego świata, którzy zmieniając myślenie o edukacji pragną zmieniać świat.


Poniżej można poczytać więcej na ten temat - póki co w obcych językach, ale zapewne wkrótce będzie więcej i po polsku.


Zachęcamy!


Comments


bottom of page