REKRUTACJA2k22.JPG

Drodzy Rodzice, Drodzy Opiekunowie,

zapraszamy do rekrutacji do pierwszej klasy naszej szkoły podstawowej. Zaproszenie skierowane jest do rodziców i opiekunów Siedmiolatków – czyli Dzieci, które w 2024 roku obchodzą siódme urodziny.

Już teraz zachęcamy do składania „Karty zgłoszenia do rekrutacji". Jest ona dla nas sygnałem, że są Państwo zainteresowani naszą placówką.

Ważne, aby taka karta wpłynęła do nas do 25 lutego 2024 r.

Nasza szkoła jest szkołą waldorfską, co oznacza, że staramy się pracować w duchu pedagogiki waldorfskiej – dlatego też zapraszamy przede wszystkim tych Rodziców, którym ideały i charakter tej pedagogiki również są bliskie. Niezależnie od tego, w jakim stopniu już jesteście Państwo związani z pedagogiką waldorfską, istotne jest dla nas, byśmy mogli się spotkać i wspólnie o niej porozmawiać – zanim jeszcze poznamy Państwa Dzieci. Spotkanie takie, do którego przykładamy bardzo dużą wagę, odbędzie się 27 lutego 2024 r. będzie miało charakter szkolenia – w gronie wyłącznie osób dorosłych – i będzie okazją zarówno do tego, by posłuchać wykładu o naszej pedagogice, jak i sposobnością, by zapytać o wszelkie szkolne sprawy, które Państwa szczególnie ciekawią. O szczegółach (godzina, miejsce) spotkania napiszemy na początku lutego.

Z Państwa strony prosimy o przygotowanie:

• rozbudowanego życiorysu Dziecka - wraz ze zdjęciem;

• opinii z przedszkola, do którego uczęszczało.

Wyżej wspomniane dokumenty należy przynieść dopiero na spotkanie szkoleniowe 27 lutego 2024 r.

[Prosimy nie przesyłać tych dokumentów mailem do sekretariatu].

Kolejnym kluczowym krokiem procesu rekrutacji będzie dla nas możliwość spotkania się z Państwa Dziećmi, które zaprosimy do naszej szkoły na początku marca 2024 na specjalnie przygotowane dla Nich zajęcia. Dzieci przez około półtorej godziny będą pod naszą opieką, a Państwo będziecie mieli okazję uczestniczyć w tym czasie w drugiej części wykładu z zakresu pedagogiki waldorfskiej.

O szczegółach tego spotkania poinformujemy drogą mailową – dlatego tak ważna jest dla nas „Karta zgłoszenia do rekrutacji".

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z naszym sekretariatem (sekretariat@waldorfskaszkola.pl).

Serdecznie zapraszamy!

Grupa Rekrutacyjna