top of page

9. Konferencja Michaelowa

Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu

Kraków, 23 - 25.09.2022


Konferencja Michaelowa organizowana jest przez Fundację Myśleć Sercem dla nauczycieli szkół i przedszkoli waldorfskich w Polsce. W tym roku po raz pierwszy zapraszamy też Rodziców: na sobotę 24 września. (Cała konferencja trwa od piątku 23.09. do niedzieli 25.09.)

Tak, jak ostatnimi laty zapraszamy do Waldorfskiej Szkoły im. Janusza Korczaka w Krakowie, na ulicę Kazimierza Wielkiego 33.


Warsztaty

Warsztaty dla rodziców to trzy sesje pomyślane jako możliwość spotkania, wymiany doświadczeń, pomysłów, inspiracji.... nie wiemy do końca, bo ich prowadzenie oddajemy w ręce rodziców ze szkoły im. Janusza Korczaka w Krakowie, Olgi Kulikovej i Jakuba Kralki.

Mamy cichą nadzieję, że będzie to impuls dla ogromnego potencjału waldorfskich Rodziców. I kto wie, co jeszcze z tego będzie...


Aby warsztat się odbył, musi zgłosić się nań przynajmniej 12 osób. Poza warsztatami w ramach konferencji zapraszamy Państwa na wykłady - w ramach Konferencji odbędą się tradycyjnie cztery wykłady, z czego dwa w sobotę (na końcu znajdziecie Państwo plan sobotnich zdarzeń).


Koszty

Przy zgłoszeniu i wpłacie dokonanej do 16 września (włącznie) opłata wynosi 180 zł, po tym terminie opłata jest wyższa, wynosi 250 zł.

Tak, jak w przypadku nauczycieli proponujemy też opłatę solidarnościową: 330zł – dla tych, którzy mogą zapłacić więcej; umożliwia wsparcie osób, które nie są w stanie wpłacić całej kwoty.


Prosimy o przesłanie zgłoszenia z dołączonym potwierdzeniem wpłaty.

Wpłaty na konto bankowe Fundacji Myśleć Sercem:


PL 27105010251000009080584957


Uwaga!

Bardzo (bardzo) prosimy opisać przelew następująco: 9Michaeli, nazwisko i imię uczestnika.


Nie ma możliwości uiszczenia opłaty w formie gotówkowej.

Prosimy o podanie danych do faktury, jeśli mają być inne niż nazwisko uczestnika (np. dane szkoły, fundacji itp.) –fakturę będzie można odebrać podczas konferencji lub otrzymać drogą mailową.

W przypadku rezygnacji z udziału w konferencji zgłoszonej do 20 września 2022

zwracamy opłatę pomniejszoną o 40 zł. W przypadku rezygnacji zgłoszonej po tym

terminie opłaty nie zwracamy (chętnie jednak przyjmiemy kogoś w zastępstwie,

bardzo jednak prosimy o informację na temat ewentualnego zastępstwa wcześniej).


Wyżywienie

W ramach opłaty konferencyjnej uczestnicy otrzymują napoje i poczęstunek w

przerwach między zajęciami.

Obiad w sobotę – po zgłoszeniu w Formularzu zgłoszeniowym. Płatność (około 40 zł) na miejscu, przy rejestracji.


Noclegi

We własnym zakresie.


Zgłoszenia

Bardzo prosimy o zgłaszanie się indywidualnie drogą mailową na adres


Pytania można kierować drogą mailową do nas lub kontaktować się z bezpośrednio z rodzicami prowadzącymi warsztat.


Warsztaty dla rodziców

Szanowni Rodzice, Tegoroczna konferencja Michaelowa będzie już 9! edycją tego ogólnopolskiego spotkania nauczycieli waldorfskich.

Jest to edycja po części przełomowa, z tego powodu, iż po raz pierwszy wychodzimy z inicjatywą budowy społeczności rodziców. Tym samym zapraszamy na to spotkanie, zarówno tych z Was, którzy są już zaznajomieni z Rudolfem Steinerem i jego naukami, na podstawie których budowany jest ten rodzaj edukacji niezależnej, jak i tych z Was, którzy poznając pedagogikę waldorfską poszukują dróg własnego rozwoju.


Przedszkola i szkoły Waldorfskie wyróżniają się nie tylko odmiennym od systemowego podejściem do rozwoju i wychowaniu samych dzieci. To, co również czyni je naprawdę niesamowitym miejscem, jest społeczność rodziców, którzy je współtworzą. Oraz kontynuują zdrowe zasady wychowania, po tym jak nasze dzieci wyjdą z murów szkolnych.

Będzie dla nas zaszczytem i przyjemnością poprowadzić (jako rodzice dla rodziców) warsztaty-niespodziankę, dla tych z Was, którzy, tak jak my, urzeczeni energią tej pedagogiki chcą tworzyć coś więcej dla siebie i dla własnych dzieci, jednocześnie dowiadując się o waldorfskości trochę więcej.


Mamy nadzieję na dyskusje podczas warsztatów i na pytania dotyczące życiowego podejścia do edukacji waldorfskiej z perspektywy rodziców.

Wierzymy, że jeżeli trafiliście Państwo na tę informację to oznacza, iż tak jak my macie na celu dobro i harmonijny rozwój swoich dzieci. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w konferencji, gdyż jest to naprawdę rzadka sposobność, by od zupełnie innej strony poznać bliżej tę wspaniałą ideę.


Kontakt z nami:

Jakub Kralka - jakub@qbit.proFormularz_zgłoszeniowy_Michaeli9
.docx
Download DOCX • 17KB

Comments


bottom of page