top of page

Klasa III na wykopkachW czwartek, 10.09, klasa III, punkt 8.15, wyruszyła do Więckowic na prawdziwe, najprawdziwsze wykopki.


Przywitani zostaliśmy przez gospodarza, Pana Krzysztofa Czajowskiego tradycyjne w ten dzień pieczonym ciastem drożdżowym ze śliwkami. Przyszedł przywitać się też z nami sam pan sołtys wsi Więckowice.


Pierwszy rządek wykopaliśmy wspólnie prawdziwym starym ręcznym radłem! Pan gospodarz i sołtys byli zaskoczeni, że dzieci wytrwały. Kolejne już zostały wykopane przy pomocy ciągnika. W nagrodę za zabranie wszystkich ziemniaków pan gospodarz przewiózł dzieci wozem, a potem ku ich radości jeszcze ciągnikiem. Po pracy ugoszczono nas pieczonymi ziemniaczkami oraz tradycyjną zapiekanką z ziemniaków, boczku i warzyw. Była też kiełbaska.

Ten dzień był bardzo udany.


Wdzięczny za pomoc dzieci gospodarz obdarował nas gruszkami, ziemniakami, warzywami oraz wędzonymi śliwkami ze swoich własnych ekoupraw.


To był naprawdę pouczający, pracowity, udany dzień!


Galeria zdjęć do zobaczenia: tutaj.

Comments


bottom of page