top of page

Pogotowie pedagogiczne i pedagogika traumy - kolejne szkolenia

Szanowni Państwo,

w tym tygodniu, w Krakowie, proponujemy kolejne cztery terminy na spotkanie ze specjalistami od Pogotowia pedagogicznego i pedagogiki traumy (Notfalpaedagogik/Emergency Pedagogy).

  • Wtorek – 11.00 – 14.30Kontakt, Przestrzeń Ruchu i Tańca, ulica Szpitalna

  • Czwartek – 17.00 – 20.00 – Waldorfska Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Krakowie, ulica Kazimierza Wielkiego

  • Piątek – 9.30 – 13.00 - Instytut Pedagogiki UJ, ulica Batorego

  • Sobota – 10.00 – 13.30 - po ukraińsku (jeśli zbierze się grupa) – Waldorfska Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Krakowie, ulica Kazimierza Wielkiego.

Szkolenie organizowane jest przez Fundację Myśleć Sercem we współpracy z fundacją Freunde der Erziehungskunst oraz przyjaciółmi, aktywistami i krakowskimi instytucjami użyczającymi przestrzeni.


Szkolenie jest bezpłatne, na miejscu pobieramy opłatę rejestracyjną w wysokości – według uznania (zebrana w ten sposób kwota przeznaczona będzie na pomoc dzieciom z Ukrainy).


Ograniczona liczba miejsc, wiążące zgłoszenia należy kierować drogą mailową na adres myslecsercem@gmail.com, podając: imię i nazwisko oraz wybrany termin szkolenia. Należy również upomnieć się o potwierdzenie zapisu.


Szkolenie poświęcone ma być rozumieniu mechanizmów związanych z doświadczeniami traumatycznymi i konkretnym sposobom pracy z dziećmi dotkniętymi takim doświadczeniem. Ważnym zagadnieniem jest tez pytanie o własne siły, możliwości i kondycję – jak o nie dbać?


Prowadzone przez specjalistów od lat zajmujących się pomocą dzieciom i młodzieży na obszarach dotkniętych katastrofami. Ma ono charakter praktyczny, a przy okazji – co ważne – daje poczucie siły. Uczestnicy warsztatów wychodzą z nich z przekonaniem, że mogą coś zrobić. I z uśmiechem – co nie jest oczywiste, biorąc pod uwagę temat pracy.


DLA KOGO?

Dla wszystkich, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą. Wprawdzie szkolenie poświęcone jest zasadniczo pracy z grupami dzieci dotkniętych traumatycznymi doświadczeniami, ale podejście i prezentowane metody z powodzeniem mogą być stosowane również w zwykłej praktyce pedagogicznej a także w pracy z dorosłymi.


Zajęcia prowadzą specjaliści z Notfallpedagogik/Emergency Pedagogy.

Jednym zdaniem: są to pedagodzy, psycholodzy, wolontariusze, którzy od lat specjalizują się w działaniach interwencyjnych na terenach objętych katastrofami żywiołowymi i wojennymi, pracują tam przede wszystkim z dziećmi. Chodzi o jak najszybszą interwencję, bo okazuje się, że to jak szybko taka interwencja następuje, może mieć kluczowe znaczenie dla poradzenia sobie z traumą.


Link do strony Notfallpedagogik/Emergency Pedagogy: https://www.freunde-waldorf.de


Serdecznie zapraszamy!

1 Comment


gen
Dec 01, 2022

szpiegowanie whatsapp to oprogramowanie, które umożliwia szpiegowanie rozmów WhatsApp innych osób. Można go zainstalować na telefonie, a następnie używać do monitorowania wszystkich rozmów WhatsApp, które odbywają się na tym telefonie. To oprogramowanie jest bardzo przydatne dla rodziców, którzy chcą śledzić rozmowy swoich dzieci, oraz dla pracodawców, którzy chcą śledzić rozmowy swoich pracowników. WhatsApp Spy jest bardzo łatwy w użyciu. Można go zainstalować w ciągu zaledwie kilku minut i jest bardzo przyjazny dla użytkownika. Po zainstalowaniu możesz natychmiast rozpocząć szpiegowanie rozmów WhatsApp. Oprogramowanie zarejestruje wszystkie rozmowy WhatsApp, które odbywają się na telefonie docelowym, i zapisze je w bezpiecznym miejscu w Internecie. Następnie możesz uzyskać dostęp do tych rozmów z dowolnego komputera lub urządzenia mobilnego z dostępem do Internetu.

Like
bottom of page