top of page

Pogotowie pedagogiczne i pedagogika traumy - kolejne szkolenia

Szanowni Państwo,

w tym tygodniu, w Krakowie, proponujemy kolejne cztery terminy na spotkanie ze specjalistami od Pogotowia pedagogicznego i pedagogiki traumy (Notfalpaedagogik/Emergency Pedagogy).

  • Wtorek – 11.00 – 14.30Kontakt, Przestrzeń Ruchu i Tańca, ulica Szpitalna

  • Czwartek – 17.00 – 20.00 – Waldorfska Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Krakowie, ulica Kazimierza Wielkiego

  • Piątek – 9.30 – 13.00 - Instytut Pedagogiki UJ, ulica Batorego

  • Sobota – 10.00 – 13.30 - po ukraińsku (jeśli zbierze się grupa) – Waldorfska Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Krakowie, ulica Kazimierza Wielkiego.

Szkolenie organizowane jest przez Fundację Myśleć Sercem we współpracy z fundacją Freunde der Erziehungskunst oraz przyjaciółmi, aktywistami i krakowskimi instytucjami użyczającymi przestrzeni.


Szkolenie jest bezpłatne, na miejscu pobieramy opłatę rejestracyjną w wysokości – według uznania (zebrana w ten sposób kwota przeznaczona będzie na pomoc dzieciom z Ukrainy).


Ograniczona liczba miejsc, wiążące zgłoszenia należy kierować drogą mailową na adres myslecsercem@gmail.com, podając: imię i nazwisko oraz wybrany termin szkolenia. Należy również upomnieć się o potwierdzenie zapisu.


Szkolenie poświęcone ma być rozumieniu mechanizmów związanych z doświadczeniami traumatycznymi i konkretnym sposobom pracy z dziećmi dotkniętymi takim doświadczeniem. Ważnym zagadnieniem jest tez pytanie o własne siły, możliwości i kondycję – jak o nie dbać?


Prowadzone przez specjalistów od lat zajmujących się pomocą dzieciom i młodzieży na obszarach dotkniętych katastrofami. Ma ono charakter praktyczny, a przy okazji – co ważne – daje poczucie siły. Uczestnicy warsztatów wychodzą z nich z przekonaniem, że mogą coś zrobić. I z uśmiechem – co nie jest oczywiste, biorąc pod uwagę temat pracy.


DLA KOGO?

Dla wszystkich, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą. Wprawdzie szkolenie poświęcone jest zasadniczo pracy z grupami dzieci dotkniętych traumatycznymi doświadczeniami, ale podejście i prezentowane metody z powodzeniem mogą być stosowane również w zwykłej praktyce pedagogicznej a także w pracy z dorosłymi.


Zajęcia prowadzą specjaliści z Notfallpedagogik/Emergency Pedagogy.

Jednym zdaniem: są to pedagodzy, psycholodzy, wolontariusze, którzy od lat specjalizują się w działaniach interwencyjnych na terenach objętych katastrofami żywiołowymi i wojennymi, pracują tam przede wszystkim z dziećmi. Chodzi o jak najszybszą interwencję, bo okazuje się, że to jak szybko taka interwencja następuje, może mieć kluczowe znaczenie dla poradzenia sobie z traumą.


Link do strony Notfallpedagogik/Emergency Pedagogy: https://www.freunde-waldorf.de


Serdecznie zapraszamy!

bottom of page