top of page

WOLONTARIAT: PLANER 50+


Wraz z całą klasą VIII realizowaliśmy projekt Planer 50+ w którym pomagaliśmy seniorom zaplanować ćwiczenia, mające poprawić ich kondycję. Robiliśmy to w internetowym Plenerze.

Pierwszego dnia 19 października, nauczyliśmy się obsługi tego programu.

Uczyły nas miłe organizatorki, Pani Magda i Pani Sylwia.

Następnego dnia wybraliśmy się do centrum wspinaczkowego Avatar, żeby poznać seniorów, z którymi mieliśmy pracować. Na miejscu odbyły się zajęcia wspinaczki i tańca. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy, w których pracowaliśmy. Na zajęciach z tańca uczyliśmy się gatunku tańca Rock & Roll, a na wspinaczce ćwiczyliśmy na tak zwanym Fun Climb, gdzie były różne nietypowe ścianki.

W poniedziałek 24 października przyszła pierwsza grupa seniorów. Grupa składała się z 12 osób. Wcześniej umówiliśmy się, że niektóre osoby przyniosą coś słodkiego jako poczęstunek. Dwoje z nas czekało przy wejściu i zaprowadzało seniorów na miejsce poczęstunku, podczas gdy reszta uczniów wraz z naszą wychowawczynią Panią Elą przygotowywała salę. Około godziny ósmej zaczęli schodzić się pierwsi uczestnicy. Gdy zebrali się już wszyscy, zaczęło się szkolenie. Poszło nam sprawnie i po półtorej godzinie skończyliśmy.

Dwa dni później, w środę odbyły się następne zajęcia, które wyglądały tak samo jak poprzednie, tylko było mniej uczestników.


Trzeciego, ostatniego dnia przyszło tylko trzech uczniów, gdyż reszta zachorowała. Na szczęście seniorów też była tylko trójka, a więc zajęcia były bardzo kameralne i jeszcze bardziej przyjemne.


Podsumowując: cały projekt był czymś interesującym i nowym. Był dla nas doświadczeniem z jakim wcześniej się nie spotkaliśmy. Uważamy, że integracja z seniorami była doskonałym pomysłem, gdyż w ten sposób zbliżyły się do siebie dwa całkowicie różne pokolenia. Chyba zrobiliśmy również dobre wrażenie na seniorach, którzy mieli okazję przekonać się, że nastolatkowie to nie tylko przeklinające i ordynarne typy, ale w przeważającej części miłe i uśmiechnięte osoby, chętne do integracji i pomocy.


Bente, Maja i Zosia – klasa VIII

Comments


bottom of page