top of page

"W muzyce rosnę piękniej" - o orkiestrze słów kilka

Dlaczego nauka gry na instrumencie, granie w orkiestrze, śpiew są ważne już od najmłodszych lat? Odpowiada Wassim Ibrahim - nauczyciel, kompozytor, pasjonat swojej pracy, merytoryczny opiekun i dusza projektu orkiestry w naszej szkole:


- Praca indywidualna z instrumentem to nauka wytrwałości, systematycznej pracy i zaangażowania. Śpiew chóralny i orkiestra z kolei uczą pracy zespołowej, uważności kierowanej na siebie i innych, tego, jak mój osobisty wkład pomaga stać się jednością i stworzyć wspólny koncert. Oba sposoby muzykowania są także doznaniem wewnętrznej harmonii, bo poprzez odpowiedni oddech, postawę, ułożenie rąk, pracę mięśni wpływamy na to, co dzieje się w emocjach i umyśle dziecka. W tym wielowymiarowym doświadczeniu, jakim są śpiew i gra na instrumencie spotykają się duch i ciało. To jedno z najważniejszych przeżyć jakie możemy ofiarować rozwijającemu się człowiekowi.

Dziękujemy Fundacji PZU, która dofinansowała ten ważny projekt!

Bình luận


bottom of page